Alusta
Kaikki kuluvat osat laitettu uutta alkuperäisosaa. Ruostetta oli sen verran että paikkoja joutui muutaman laittamaan ja jonkun verran puhaltelemaan, pahin paikka oli hanttarin sisäloksu. Iskareina Bilstein Sprint ja jousina Weitec.


















Korista poistettiin myöskin ruosteet ja vaihdettiin faceliftin osat, eipä siihen paljoa muuta muutoksia tullut. Konehuoneeseen tuli irroitettava lukkopelti, välijäähylle ja downpipelle lisää tilaa. Maalasin koko laitoksen kotona autotallissa itse. Väri alkuperäinen almandine red.












Moottoriksi tulee kolariautosta otettu OM603 turbo automaatilla. Koneelle ei tällä erää tehdä muutakuin perus huolto ja perusteellinen pesu.



Vanteiksi tulee aidot BBS LeManssit. Koot ovat 18x8,5 et30 ja 18x10 et25. Keskikupit on kuvista poiketen nykyään mallia red/gold.



Yleistä kasailua








Sisustaan tuli mustaa nahkaa. Laitan siitä joskus myöhemmin juttua kun on kuvia. Tällä hetkellä auto liikkuu jo omin voimin mutta puuttuu vielä sieltä täältä joitain pikku osaa. Kai se siitä pikkuhiljaa sitten kasaantuu. Lisää kuvia löytyy paljon täältä http://tuomass.kuvat.fi/kuvat/Meersu/" onclick="window.open(this.href);return false;.