Itse sortunut tässä ostamaan viime aikoina kokonaisia autoja noiden valojen ympärille

H4 pyörii verkkokaupoissa 150 € pari ympärillä. Enkä suosittelisi ostamaan sitä melkein samannäköistä mutta paljon halvempaa, etenkään venäläisestä nettikaupastaRH kirjoitti:Mitä Philipsit kustansi?
Joo kyllähän tuo siis kestää, minulla oli vaan ihan selvä maalivaurio jota yritettiin saada pois. Oma W116 onnistui hyvin eli vaurioituneen näköinen pinta elvytettiin ammattilaisella. Ja SECciin tehtiin myllytys jo muutama vuosi sitten, nyt kun maalattiin niin sai sävyt kohdilleen. Sama järjestys myös W116 osalla, ja tässä 500E ssä myös itse asiassa.Juhani Halmeenmäki kirjoitti:No saman kaverin tekemiä muita on nähty ja pitäneet, saas nähdä, kehu kyllä Mesen orkkispinnan kestävän![]()
Ja on tossa vielä pari lommoa kun pitäisi saada pois, jos käyttäisi ovipaffin irti ja koettaisi poksauttaa![]()
Ihmeen hyvin kyllä pari muuta hankalasti oikaistavaa ei enää erotu kun ympäristö on kelpo![]()
Ja jollei pysy, niin sitten koetetaan maalaria, 2020-jotain
Eikös ne edessäkin tule kiinni muovikylkeen, jos etuläpät ovat samanlaista sarjaa kuin takaläpät?Juhani Halmeenmäki kirjoitti:Se on kevät, ja CE otettu tallista. Joskin nastarenkailla, jotta päästään viikonloppuna Talviajoihin![]()
Kaikki (luonnollisesti?) OK hibernaation jälkeen.
Ja nyt alkoi sitten samalla myös varustelu, ensimmäiseksi syksyllä ostetut kuraläpät:
Taakse ihan simppeli juttu, mutta eteen en sitten saanutkaan laitettua, joku ääliö on kaarimankeloinut reunat![]()
No, takana nuo tärkeämmät onkin. Pistetään etuläpät myyntiin, kyllä niille ostaja varmasti löytyy
Juhani Halmeenmäki kirjoitti:Erillisistä viestiketjuista tänne yhdistettyjä aiheita: KOJELAUDAN KESKISUULAKKEET JA KESKUSLUKITUS:
Eli tuommoinen murhe. Päätysuulakkeista ilmaa kyllä tulee. Suulakkeiden keskellä oleva säätöpyörä on veltompi kuin päätysuulakkeissa, mutta tuolla on joku sähköjuttukin? Sorkkimalla säleiden välistäkään ei sulkuläppiä saa kuin raolleen, ikään kuin olisi totaalisen jumissa. Ja kaikissa ilmanjaon asennoissa. Ja mitä kautta suulakkeisiin pääsee käsiksi?
...jos toi oli niinku kysymys eikä vain lainaus, niin:Juhani Halmeenmäki kirjoitti:Juhani Halmeenmäki kirjoitti:Erillisistä viestiketjuista tänne yhdistettyjä aiheita: KOJELAUDAN KESKISUULAKKEET JA KESKUSLUKITUS:
Eli tuommoinen murhe. Päätysuulakkeista ilmaa kyllä tulee. Suulakkeiden keskellä oleva säätöpyörä on veltompi kuin päätysuulakkeissa, mutta tuolla on joku sähköjuttukin? Sorkkimalla säleiden välistäkään ei sulkuläppiä saa kuin raolleen, ikään kuin olisi totaalisen jumissa. Ja kaikissa ilmanjaon asennoissa. Ja mitä kautta suulakkeisiin pääsee käsiksi?
En usko et on mitään rajakytkimiä, olen vaan ässistä purkanut tosin. Jos siinä sellainen saksinostinsysteemi niin kannattaa ottaa koko roska irti. W124 takaovissa oli joku ihme vaijerilaitos, kerran jouduin ehjäämään sellaista...Juhani Halmeenmäki kirjoitti:Jaahas, tulee sitten ikkunahissin moottorin vaihto...
Onnistuuko Coupeen purkamatta koko systeemiä?
Ja pitääkö moottorin olla jossain tietyssä asennossa asennettaessa, vai onko rajakytkimet vivustoissa?
Lasten moterneja kotkotuksiakarra kirjoitti:Juhani Halmeenmäki kirjoitti:Juutuubissa in hyvin ohjeita nykyään :