Voisikohan syy olla jokin muu kuin joku seisontajarruun liittyvä? Olen miettinyt että olisiko esimerkiksi konepellissä joku sensori mikä luulee sen olevan auki? (Sen vaijeri tuli uusittua) Tai onko piippaus sama jos keulan flekteissä on mahd. jokin vika?
No jokatapauksessa.. mistä seisontajarruun ja sen kaapeliin pääsee käsiksi? Luin jotain että "takapenkin alla", onko mitään tarkempaa infoa ja mitä kannattaisi tarkastaa? Lisäksi siinä on ilmeisesti jotain elektroniikkaa.. mistähän näihin pääsee käsiksi?
Iso kiitos kaikesta avusta koska ei ole rahaa viedä merkkihuoltoihin.

edit. Niin ja lisäksi jätin nyt asentamatta lamppujen alla olleet pyyhkijät, koska uusissa listoissa ei ollut niille reikiä. Voisiko piippaus tähän liittyä, koska konehuoneeseen jäi tyhjät töpselit?