Kromirinkulat lämmönsäätökatkaisimien ympärille

Kaikki Mersujen muokkaamiseen liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
väykky97
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 80
Liittynyt: Su 06.11.2005 01:10
Paikkakunta: Pori

Kromirinkulat lämmönsäätökatkaisimien ympärille

Viesti Kirjoittaja väykky97 »

Elikkäs mulla on w210 väyrysessä tollaset kromi rinkulat mittaristossa ja sitten tossa lämmönsäätö katkaisimien reunojen ympärillä mutta nuo tahtovat aina hieman liukua alaspäin kun autoon paistaa aurinko ja ne olivat kiinni lakunauhalla kun otin ne pois! Mittaristossa pysyy ihan hyvin kiinni! Milläs te olette niitä kiinnittänyt, lakunauhalla, jollain liimalla vai miten? Hyvät vinkit otetaan vastaan! Kuvaa en osaa tänne vieläkään laittaa! :(
Avatar
JuriPotkuri
Mersumies
Mersumies
Viestit: 518
Liittynyt: Ti 22.11.2005 18:05
Paikkakunta: Helsinki-Kallio

Viesti Kirjoittaja JuriPotkuri »

Mulla on pysynyt hyvin tuolla lakunauhalla. Oisko sulla sitten alunperin jäänyt liimaamisvaiheessa jotain pölyä tai muuta kökköä sinne väliin. Itelle tuli mieleen, että ota ne irti ja puhdista liimapinnat huolellisesti. Sitten HYVIN VAROVASTI jotain pikaliimaa kiinnitykseen. Luulisi sillä pysyvän.

Terv. Juri
Maalla, merellä ja ilmassa...
väykky97
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 80
Liittynyt: Su 06.11.2005 01:10
Paikkakunta: Pori

Viesti Kirjoittaja väykky97 »

Itse en ole niitä laittanut vaan ne olivat silloin kun auton ostin! Ajattelin jos laittais ne jollain bostik liimalla kiinni, luulis pysyvän tai sitten laitan sitä lakunauhaa uudestaan!!!
Vastaa Viestiin