Aurinko muotoilee puskureita

Mallit, ominaisuudet, varusteet, kokemukset jne.
Vastaa Viestiin
mc
Mersumies
Mersumies
Viestit: 1922
Liittynyt: Ti 01.04.2003 15:53

Aurinko muotoilee puskureita

Viesti Kirjoittaja mc »

Havaintoja Suomen kesästä.

Kummaa tavaraa nuo vanhempien Mersujen puskurit kun aurinko muotoilee ja vääntelee niitä, varsinkin jos katsoo törmäys suojan saumaa jossa se uppoaa puskurin runkoon niin sehän on tullut ulos päin ja reilusti, ja on mutkallaan siis jos oikein tarkaksi ruvetaan,,ja jos olet sattunut paikkaamaan halennutta puskuria muovikitillä joskus, niin aurinko kutistaa kyllä esiin minkä fiksari on piilottanut. Edellisestä Mersusta kun maalasin törmäys suojat mustaksi, niin aurinko teki niistä "perunasäkin" näköiset, silloinkin oli "poikkeukselliset" helteet. Kiusaakohan tuo aurinko näiltä osin muita? Voihan se olla että olen yksin ongelmani kanssa, ja tuo mollukka on ottanut silmätikukseen :shock:

Ei ole hyvä kesä, ei ole hjyvä talvi , :evil: Aina on keleissä valittamista jostakin näkökulmasta :lol:
Avatar
romu
Mersumies
Mersumies
Viestit: 783
Liittynyt: La 25.12.2004 13:16
Paikkakunta: Oulainen

Viesti Kirjoittaja romu »

Näyttääpä nuo muovihelmatkin monessa autossa olevan kuin "tohon" jäljiltä! :x Mielestäni nuo kapeakylkisen listat ovat todella laadukkaita (ei ruostu ei vääntele) ja muutenkin kauniimpia 124:ään. Makuasiahan tämä tietenkin on mutta katselkaapas "sillä silmällä" ! :roll:
250TD -86, 260E LANG -90
meze1
Mersumies
Mersumies
Viestit: 1323
Liittynyt: La 06.11.2004 15:44
Paikkakunta: Kempele/koti

Viesti Kirjoittaja meze1 »

En tiiä tuosta kuumuudesta, mutta mulla on molemmat narinanivelet ruvenneet kitisemään ja äänekkäästi. Vaidatin ne n.1.5v sitten ja eihän niitten pitäisi vielä mennä? Joten tuolla kuumuudella on varmasti jotakin osuutta asiaan... :wink:
MB 220cdi 4matic W214
Jaguar XF 2.2d
EX- MB 180 cgi W204
EX- MB 270cdi S211
EX- MB 200 kompura C209 "Rouvan coupe"
EX- Toyota Yaris
EX- Volvo S60
EX- MB 200 cdi W211
EX- MB 270cdi W163 "Jykevä juna, joka vain puski eteepäin..."
EX- MB 290TD W210 "Halvin kulkupeli ikinä, uskollinen tiennielijä. Suosittelen kaikille lämpöisesti"
EX- BMW E34 520B
EX- MB 190 W201
EX- VW Transporter T3-type 2
EX- MB 230E W124"Ikirakas oma"
EX- Nissan Bluebird 2.0i vm91
EX- Ford Taunus vm81
Avatar
HVM
Hupimestari
Hupimestari
Viestit: 3410
Liittynyt: Ma 20.09.2004 23:05
Paikkakunta: Tajunkangas

Viesti Kirjoittaja HVM »

Kaverin eukko hyppyytti sunnynsä talvella korillan keulaan, kauhea vekki :x Kesä koitti, aurinko alkoi lämmittämään. Puskuri oikeni itsestään. :shock: :lol:

Eli aina ei kannata hätäillä remonttien kanssa. :idea:
Avatar
TaunusTomi
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 163
Liittynyt: Ti 11.01.2005 18:48
Paikkakunta: Pori&Noormarkku-city
Viesti:

Viesti Kirjoittaja TaunusTomi »

jaaa täällä keskusteltiin mersun puskureista...otsikon nähtyäni oli pakko vilkasta kun on nämä lämpimät ilmat houkutelleet myös "puskureita" enemmän tonne ulkoilmaan :D
jos laitteet hajoo, se on niiden heikkoutta...
[url=http://www.taunusfinland.com/galleria/displayimage.php?pos=-7644]Meisseli[/url]
[url=http://www.taunusfinland.com/galleria/displayimage.php?pos=-10233]TAUNUS 2,9 COSWORTH BOA[/url]
Vastaa Viestiin