Toinen juttu : Akun kuva ja teksti "visit workhsop" näkyy ajotietokoneen näytöllä punaisena, pikkuakku on uusittu auton myyjän toimesta ( pienehkö liike) kesäkuulla, ja ison akun uusin eilen, auto on seisonut kesäkuusta eiliseen asti, tuo vika kuulemma on ilmaantunut seisonta-aikana

Mittasin akun vaihdon jälkeen latausjännitteen tyhjäkäynnillä ison akun navoista, valot, sisävalot ja puhallin päällä, volttimittari näytti 13,8 V , kierroksia en voinut lisätä kun olin yksin mittaamassa.... Mutta omasta mielestä tuo vaikuttaa ihan hyvälle ?
Pikkuakun vaihdosta en tiedä että miten se on tehty, ilmeisesti vain otettu vanha pois ja pantu uusi (MP-akku) tilalle, ilman sen kummempia vikakoodien nollauksia, ja pitääkö sellaista tehdä, jostain luin että ennen 2004 valmistettuhin pitäisi, minun autoni on 2002 vuonna tehty, ts, ihan ensimmäisiä.