Moro,
Olisiko kellään havaintoa, kun Viton keskuslukon kauko-ohjaus alkoi kenkkuilemaan. Toimii välillä, mutta välillä ei tapahdu mitään?
Heti kun auton sammuttaa ja kokeilee sisällä, toimii muutaman kerran, mutta sitten ei mitään?
Volttimittari kiinni tupakansytkässä ja näyttää 12,5V auto sammuneena, mutta jostain muistaakseni lueskelin, että huono akku aiheuttaisi ongelmia keskulukon kanssa?
Ei viitsisi käydä turhaan ostamassa uutta akkua vain tuon takia, mutta olihan mulla jo viime talvena ongelmia eberin kanssa, ettei aina kylmällä lähtenyt päälle, joten voisi viitata tuohon akkuun.
Neuvoja ja kokemuksia otetaan ilomielin vastaan.
Ps. kohta voi olla 141 tkm ajettu, lähes ruosteeton hopea Vito myynnissä. Käyn leimaamassa sen henkilöautoksi 1+8, mutta seuraava omistaja pitäköön henkilöautona tai leimatkoon takaisin pakuksi. Eli jos jotain kiinnostaa niin ottakoon yhteyttä. Ilmoittelen tuossa kesäloman jälkeen paremmin tuolla myydään osastolla autosta.


