AMG-huollot pk-seudulla?

Missä kannattaa Mersu huollattaa
Vastaa Viestiin
Zippo
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 9
Liittynyt: La 27.08.2011 18:41

AMG-huollot pk-seudulla?

Viesti Kirjoittaja Zippo »

Onko kokemuksia hyvästä AMG-huollosta pk-seudulla? Veho ilmeisesti ei välttämättä ole se paras?
Avatar
cuuno
Mersumies
Mersumies
Viestit: 2310
Liittynyt: To 11.08.2005 16:55
Paikkakunta: hki

Re: AMG-huollot pk-seudulla?

Viesti Kirjoittaja cuuno »

:think: ...melkein kyllä sanoisin että veholla on suurin kokemus suomen amg huoltamisesta :think: ainakin ovat sitä eniten varmasti tehneet täällä :think: kysele sieltä saattaa jopa jostain toimipisteestä löytyä kaveri joka siihen on oikein kurssitettukin :think:
AMGE55
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 236
Liittynyt: To 29.12.2011 08:11

Re: AMG-huollot pk-seudulla?

Viesti Kirjoittaja AMGE55 »

Itse olen turun seudulta mutta asiasta sen verran että veholla on varmaan eniten asiantuntemusta, pelejä ja vehkeitä tehdä hommia mutta hinnat ovat kanssa ainakin täällä päässä aivan tautisen erillaiset kun vertaa noihin ns."jobbareihin" mitkä on kumminkin erikoistunut mersujen huoltoon. missä omani on käynyt huollossa. Mutta jos ei oo rahasta kiinni niin ehkäpä veisin vehoon.
Avatar
AP-race/lake
Mersumies
Mersumies
Viestit: 1365
Liittynyt: La 13.02.2010 20:17
Paikkakunta: Helsinki / "Patelan poikii"

Re: AMG-huollot pk-seudulla?

Viesti Kirjoittaja AP-race/lake »

veisin veholle....asentajat saavat aika-ajoin "päivitystä" näihin erikoismalleihin. omani huolletaan veholla. :wink:
Avatar
karra
Mobilisti
Mobilisti
Viestit: 13634
Liittynyt: Ma 08.12.2003 13:43
Paikkakunta: Lappeenranta

Re: AMG-huollot pk-seudulla?

Viesti Kirjoittaja karra »

Veho Koivuhaassa on se (AMG :roll: ) Klinikka. Siellä on erikoiskoulutuksen saaneita asentajia pari kpl. Klubi pääsi viime syksynä vierailemaan sinne ja positiivista oli se että siellä oli vielä vanhasta paikasta tuotuja koneistuslaitteita ym. koneita joita ei noissa PC:llä ohjatuissa autoissa yleensä siis tarvita.

Esim SLS AMG mallit tuodaan sinetöidyissä kuljetuskonteissa sinne jossa paketti avataan ja autot tarkastetaan jotta AMG-takuu säilyy. Muistaakseni... jos puhuin palturia joku voi korjata :oops:
1939 Pontiac Six 2D sedan projekti www.overdrive.fi/forum/threads/1939-pon ... ix.315079/
1987 MB 560 SEC museoauto
2004 MB C 180 kesäkäyttis
2007 Chevrolet Tahoe [Men in Bläk]
2013 MB A 180 daily driver
https://www.youtube.com/user/karra224
Vastaa Viestiin