W202 , 220 D edc valo

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
hehku
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 28
Liittynyt: Ma 13.10.2008 21:23

W202 , 220 D edc valo

Viesti Kirjoittaja hehku »

Moro, kysyisin että mistä mahdollisesti mersu porsii kun on tehny pari kertaa kesken ajon että veto katkeaa murto-osa sekunniksi ja tänä aamuna huomasin että joku valo vilahti kojetaulussa en ehtiny reakoida mikä oli,mutta oisko se mahdollisesti edc valo?
Avatar
juppepuputti
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 385
Liittynyt: Ma 03.11.2003 21:10

Re: W202 , 220 D edc valo

Viesti Kirjoittaja juppepuputti »

hehku kirjoitti:Moro, kysyisin että mistä mahdollisesti mersu porsii kun on tehny pari kertaa kesken ajon että veto katkeaa murto-osa sekunniksi ja tänä aamuna huomasin että joku valo vilahti kojetaulussa en ehtiny reakoida mikä oli,mutta oisko se mahdollisesti edc valo?
Vaihda ny ensimmäiseksi pari O-rengasta polttoaineletkuihin. Siis letkuihin , jotka lähtee ja tulee suodattimen runkoon.
Helppo vaihtaa eikä kustanna muutamaa euroa enempää. Saattaa hiukkasen hörppiä ilmaa niistä , vaikka kauheammin letkussa ei kuplia vielä näkyisikään.
-= Veteran of 1000 psychic wars =-
Vastaa Viestiin