Nyt on auto ollut 2päivää yhdessä korjaamossa ja toisessa viikon verran. Täytyy ruveta jo isompaan selvitystyöhön jotta saisi joskus auton toimimaan..
Eli ongelma automaatti Vitossa: +70kmh(120kmh kohdilla sama) tasakaasu tai kevyt kiihdytys: moottori hukkaa vedon kokonaan mutta vain muutamaksi sekunniksi. joskus tosiaan ihan vain pieni nyppäsy. Vaikuttaisi että koneen lämmöllä on merkitystä, hetken ajetulla tekee useammin. Kaupunkiajo ja kiihtyvyyskin tuntuisi olevan ihan ok.
Mitään nilkutus modea tuskin on päällä, matka jatkuu hyvinkin nätisti, kun tehot palaa takaisin.
Kiusallinen ongelma, ei vikavaloja yms..
Suuttimet ollut tarkastuksessa. Korjaamolla kokeiltu ilmamääräanturia yms. (käytettyjä?). Erinäisissä testereissä käytetty eikä vikakoodeja. Näkeekö tuolla starilla jotenkin kattavammin kaiken? Jotain tyyppivikoja mikä tuollaista tekee?
Välijäähdytin on näillä keleillä umpisavessa mutta olisko siitä

Kaikki vinkit tervetulleita!