Facelift helmat w202:seen jen..
- Messerschmitt
- Mersumies
- Viestit: 1370
- Liittynyt: To 30.03.2006 14:04
- Paikkakunta: Utajärvi / Oulu
Facelift helmat w202:seen jen..
Pitäis hommata äidin autoon facelift puskurit ja helmat... etu ja takapuskuri, käykö suoraan bolt on? entämeneekö helmat suoraan?
Viimeksi muokannut Messerschmitt, La 04.07.2009 02:40. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
faceliftin etu- ja takapuskurit sopii paikalleen heittämällä. Takapuskurin sivukiinnikkeet pitää vaihtaa faceliftin tyyppisiin. Sivuhelmat sopii myös paikalleen sellaisenaan. Veholta tai muualta(kl varaosat) pitää ostaa kiinnikkeitä ja kumilistan pätkiä jotta helmat istuu kuten alkuperäisessä.
MB C180 vm -95
- Messerschmitt
- Mersumies
- Viestit: 1370
- Liittynyt: To 30.03.2006 14:04
- Paikkakunta: Utajärvi / Oulu
yläosat on kiinni muistaakseni kahdenlaisilla muovikiinnikkeillä. Toiset tulee nykyisten kynnyslistojen alla oleviin reikiin ja lokareitten kohdalle tulee omanlaisensa kiinnikkeet. Kannattaa tutkia epcstä kiinnikkeiden mallit ja määrät. Tai voi ne veholla tai klssäkin katsoa kun käyt siellä. Ne ala kiinnikkeet menee herkästi rikki irrotettaessa joten pistin ne uusiksi kun omaani asensin. Melkoinen nippu sitä kiinnikesälää niihin uppoaa.
MB C180 vm -95