terve kaikille!tekee sen välillä ei aina,eli kun ajan tasasella kaasulla 4-5vaihteella niin se rupee hyytyy,vähän niikö se ei sais polttoainetta,heti kun painaa vähän lisää kaasua niin menee hyvin,mutta tasasella kaasulla se niinkö vällillä tökkii,mistähän sitä kannattaa alkaa tutkia??egr on otettu pois käytöstä ja imusarja on putsattu,oli muuten aika tukossa auto on e220d v96 jos muilla on ollu samoja oireita niin ois kiva tietää mikähän sitä vaivaa
Tuo veden erotus hoidetaan polttoainesuotimessa. Eli, koska ko. filsu on viimeksi vaihdettu? Oletko tankannut jossain epämääräisessä paikassa ennen oireiden ilmaantumista?
Voisi olla hyvä aloittaa hoito jollakin dieselmasinolilla. Sillä saa veden pois tankista ja sitten vain polttoainesuodin vaihtoon.
ostin auton 4kk sitten ja se teki sitä jo sillon,vaihdoin se putsarin 3kk sitte,voi olla että siellä tankissa on ollu vettä ja putsari on end jos vaihtais sen tänään ja toivois että se asettuis!kiitoksia tiedoista!!!