Väyrysen madallus ???

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
Metusalemi
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 39
Liittynyt: Ke 18.06.2003 01:19

Väyrysen madallus ???

Viesti Kirjoittaja Metusalemi »

Onko kokemuksia minkä merkkiset olis järkeviä ja kuinka paljon pudottavia sarjoja on saatavana.
Kl-varaosassa on eibach:hin ja K&F alustasarjoja onko niistä mihinkään ???
Avatar
epk
Valvoja
Valvoja
Viestit: 12807
Liittynyt: Pe 04.04.2003 15:13
Paikkakunta: 02

Viesti Kirjoittaja epk »

k&f en oo ikinä ees kuullut, eibachin sarja ainakin idiootti varma, eli sen pitäis olla ainakin hyvä & kallis 8)
Avatar
Lindroos
Tuningspesialisti
Tuningspesialisti
Viestit: 358
Liittynyt: Ti 18.03.2003 21:47
Paikkakunta: Ähtäri
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Lindroos »

K&F on itsellekkin ihan uus tuttavuus joten suosittelisin pysymään tunnetuissa merkeissä. Eibach on ainakin laadukas ja samalla myös hintava mutta yleensä Eibachin ilmoittama madallusmäärä on liioteltu. Kavereille vaihdettiin 35mm Eibachin sarjan tilalle 35mm G&M:n sarja ja lisämadallusta tuli 15-25mm, auto ei kylläkään ollu mersu. Ja ainakin yhden W124:sen olen nähnyt missä oli Eibachin 35mm tai 40mm sarja ja oli aikas paljon korkeempi kun oma 45mm alusta. Tiedä sitten mitkä kumit siellä oli mutta näin yleisesti ottaen luulisin että jää korkeammaksi.

Mutta jos haet mukavaa ja silti tukevaa alustaa jolla pääsee myös talvella liikkumaan niin kannattaa harkita sitä Eibachia vakavasti.
[url=http://www.digitalblue.fi/~tahtiklu/tahtiklubi/tahti/galleria/tuning/lindroos/lindroos.html]EX MB 200D vm.88/89[/url][url=http://www.audiclub.fi/phpBB2/viewtopic.php?t=8683]
[color=red]EX Audi A4 1.8T ABT Sportline[/color][/url]
Vastaa Viestiin