"...ostamalla auton, josta todella pitää, on myös viat ja ongelmat helpompi kestää."




Kyllä se on hienoa, jos ja kun arkipäiväisestä autoilusta saa kicksejä ja hyvän mielen pitkin päivää, kun kehonsiirtoväline toimii hienostijva kirjoitti:Toinen periaate..joka on hiukan samaa asiaa eri sanoin..mitä olen pitänyt, on se että jos autosta maksaa itsensä melkein kipeäksi, niin se ei haittaa jos auto sitten on sellainen että kun sillä aamulla lähtee töihin niin synkinkin aamu kirkastuu heti kun ratin taakse istahtaa ja moottorin pyöräyttää käyntiin.
No heh!!!pappi kirjoitti:Kaikki on suhteellista. Velipoika osti tänään emännälleen renault megane farkun vm00. Ajettu 110tkm. Auto kuin uusi.
Itselläni on tuo "ongelmajäte" joka maksoi saman verran kuin tuo rellu.
Kävin ajamassa tuon rellun, ihan ok mutta se jokin jäi puuttumaan. Kyllä tuohon Mersuun on kotiutunut aika kivasti... Pitkä työmatka tekee tehtävänsä.
pappi kirjoitti: Veljelläni on myös Megane -99 ajettu 130tkm ja vikalista oli pitkä kuin nälkävuosi. Katto vaan pitkään ku vaihoin tuon Mersun. Tietty meillä on eri maku autojen suhteen ollut aina.