W203 ei starttaa.

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
Tomppa_82
Uusi tuttavuus
Uusi tuttavuus
Viestit: 4
Liittynyt: Ma 02.09.2024 19:19

W203 ei starttaa.

Viesti Kirjoittaja Tomppa_82 »

Tuhannen kerran samoja juttuja mut hieman eri valossa.

Eli tänään teki semmosen tempun, että pari kertaa starttauksen jälkeen sammu, sitten lopun viimein useamman starttauksen jälkeen kun simahti, ei enää starttaa. Bensapumppu alko tässä yhteydessä pitämään nakutusta. Sulakkeet ehjät, akku haettiin varuiksi uusi heti, ei vaikutusta.

Kaverilta kuultua, avaimen ja auton IR silmiä kokeiltu putsata, kaveri automekaanikko ja meinasi että tuo pistää itsensä sen viidennen starttauksen jälkeen vikatilaan, saa nyt yön yli olla akku irti, josko helpottaisi.

Perimmäinen kysymys tässä kohtaa onkin, että onko jollakin palstalaisella tässä jossakin Hyvinkään lähiympäristössä staria? Asun ite noin 15 kilsan päässä Hyvinkäältä ja auto tuli just hinurilla kotio, mutta ennenkuin toimenpiteisiin alan olis kiva saada vaivasta jotakin lähempää tietoa.
Vastaa Viestiin