Kysymys kuuluu, ovatko varaosanetin peltiosat alkuperäis vai tarvikeosia ja uusia vai käytettyjä. Katselin tuossa äsken noita varaosanetin sivuja ja kiinnitin huomiota w124-mallin etulokasuojan hintaan, joka oli sivuvilkunreijällä 61 ja -reijättä 68 euroa. KL:ssä alkuperäislokasuoja maksaa muistaakseni yli 200 euroa ja vehon hintoja en ole uskaltanut edes kysyä.
EDIT: Osoite lisätty
http://www.varaosanetti.fi
EDIT2: Kyseinen firma mainostaa kyllä myyvänsä alkuperäisosia, mutta kun allekirjoittanut ei oikein tahdo uskoa, että alkuperäisen etulokasuojan hinta voisi olla tuo, kun tähän asti samaa osaa on näkemissäni paikoissa myyty käytettynäkin tuollaisilla hinnoilla.
Varaosanetin peltiosat
Varaosanetin peltiosat
Viimeksi muokannut IP, Ke 03.11.2004 10:36. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
W124 200E -89
W124 200D T6 -87
W124 200D T6 -87
Varaosanetti on Oululaisen Heinäpään Varaosan kehittämä verkkokauppa. Ulkoasu on muuttunut ja noutopisteiden määrä on kasvanut Hämeen Laatuvaraosan ostettua yksikön. Erinomainen palvelu - ainakin Oulun pisteessä, muista en kommentoi kun ei ole omakohtaisia kokemuksia.
Niin ja osien alkuperäisyydestä en tiedä kun ei oo tietoo mistä mersu pellit ostaa mutta tuolla ne on tanskalaista tekoa: http://www.klokkerholm.com/
Niin ja osien alkuperäisyydestä en tiedä kun ei oo tietoo mistä mersu pellit ostaa mutta tuolla ne on tanskalaista tekoa: http://www.klokkerholm.com/




