Auto käyntiin, valot palaa laiteen paneelissa, mutta flekti ei lähe pyörimään. Kaikki napit kokeiltu ja jotain naksunaa kuuluu, mutta ei puhalla, mikäs nyt sit tuli ?
Yöllä ollu -15c ja nyt -3c
tony kirjoitti:Auto käyntiin, valot palaa laiteen paneelissa, mutta flekti ei lähe pyörimään. Kaikki napit kokeiltu ja jotain naksunaa kuuluu, mutta ei puhalla, mikäs nyt sit tuli ?
Yöllä ollu -15c ja nyt -3c
Kone pelti auki ja raitis ilam suodatin pois kurkistus sen koloon siellä näkyy puhallin
ja voi vaikka varovasti kädellä koittaa onko se jumissa
jos ei niin sitten tarkistella sulkeetvoi sen tehdä toisinkin päin
jos se ääni on semoista naksunaa niin se voi tulla läppien säätö moottoreista
-158
,
Yhteydet YV:lä viestiin oma puh no
voi myös koittaa soitella +358 1810EBB4 MA-PE 17-21 EI TEKSTIVIESTEJÄ (edes talvella)
100% tilasta käytössä (200 viestiä 200:sta tallennettu)
jusber kirjoitti:Lunta/jäätä lämppärin moottorin kotelos...
Jos kyse on 204:sta niin voisi olla mahdollistakin kun siinähän ei ole mitään filtteriä ennen puhallinta. 204:ssa ei lämppärin regulaattoritkaan ole reistailleet, ei ainakaan samalla tavalla kuin joissakin vanhemmissa malleissa.
Joo sinne pääsee aika paljo tavaraa ku ei oo suodatinta siinä.. moottori käteen ja katsoa mitä kotelosta löytyy pölyä,koivunsiementä yms... jossain vaihees voi ruveta moottori kitisemään
jusber kirjoitti:Joo sinne pääsee aika paljo tavaraa ku ei oo suodatinta siinä.. moottori käteen ja katsoa mitä kotelosta löytyy pölyä,koivunsiementä yms... jossain vaihees voi ruveta moottori kitisemään
Kesällä piti muutaman kerran piti kitinää, hävisi itsekseen. Talliin sulamaan tänään.