Sivu 1/1

Asiantuntevaa viritys- ja varaosaputiikkia pk-seudulla??

Lähetetty: Ti 26.10.2010 20:02
Kirjoittaja PTracing
Onkos täällä olemassa minkälaisia kauppoja aiheeseen liittyen ja missä?

Olen törmännyt ongelmaan löytää joitain omasta mielestä hyllytavaraa näistä itseään asiantuntiana mainostavista varaosakaupoista. Useammasta kaupasta t4 turbon tiivistettä kävin viime viikolla mallin kans metsästämässä, niin puolessakaan ei tiedetty mikä se on. Sitten viimeistään mentiin sekaisin kun kysyttiin mihin se tulee ja sanoin että w123 mersuun! :lol: Ajokilometrejä tuli yli 30km ja osaa ei löytynyt. Olis kannattanut soittaa niin ei olis tarvinnut ajaa, mutta luulin että hyllystä löytyy.... Tässä vain yks esimerkki.

Oon tottunut vissiin liian hyvään kun Kalajoella asu, sieltä löytyy todella hyvin kaikenlaista osaa virittelyyn ja huoltoon ja jos ei hyllyssä ole niin tilataan. Täällä ei ole halukkuutta kaikissa paikoissa tehdä edes sitä tilausta, sanotaan vaan että ei ole, käy kysyyn muualta! Täytyy varmaan Tarvikemotista alkaa tilaileen osat tänne niin saa mersun pidettyä liikenteessä!

Lähetetty: Pe 29.10.2010 21:10
Kirjoittaja PTracing
Onko niin että posti hommiksi menee? :shock:

Lähetetty: Pe 29.10.2010 21:30
Kirjoittaja tdt leka
nii se o kuule viisainta :wink:

Lähetetty: La 30.10.2010 11:16
Kirjoittaja laineracing
hämeenlinnaki o hiuka kaukana sieltä pääkaupunki seudulta,mutta mullaki ois varmaa hyllyssä itellä tommosta tivaria. :lol: sielläpäin tuntus oleva hyviä race kauppoja :lol:

Lähetetty: La 30.10.2010 19:59
Kirjoittaja PTracing
Us-parts on vissiin ainoa josta löytyy kohtuudella mutta meikäläinen harrastaa väärää merkkiä! :?

Lähetetty: La 30.10.2010 23:12
Kirjoittaja laineracing
koititko kysyä paikallisilta diesel korjaamoilta esim sitä t4 tivaria?
esim tammerdiesel?

Lähetetty: Su 31.10.2010 11:59
Kirjoittaja PTracing
laineracing kirjoitti:koititko kysyä paikallisilta diesel korjaamoilta esim sitä t4 tivaria?
esim tammerdiesel?
En kysynyt, kiersin vaan autovaraosa kauppoja. Kyllä semmonen varmaan diesel huollosta löytyis, mutta yllätyin kuinka hankalaa se löytäminen voikaan olla! :D

Lähetetty: Su 31.10.2010 14:28
Kirjoittaja laineracing
nojuu perus aasiautot ja muut varaosaputkat ei tiedä rakentamisesta mitäää...ne vaa myy melki bolt on osia korjauksii :wink: