Sivu 1/1
Bilstein iskarit S211:een
Lähetetty: Ti 12.07.2016 12:05
Kirjoittaja Jani77
Onko kellään kokemuksia, että mistä kannattaisi ostaa tai tilata Bilstein iskarit, kaikki 4kpl tuohon S211 320cdi -03 malliseen?
Vastaako Bilstein b4 malli auton alkuperäisiä iskareita ja onko ok vai kannattaako hankkia jotkut muut..?
Re: Bilstein iskarit S211:een
Lähetetty: To 14.07.2016 00:04
Kirjoittaja Ocky
Itse tilasin KL-varaosista. Hinta oli hieman kalliimpi kuin Euroopasta tilattuna mutta erotus jäi kymppeihin niin päätin tukea paikallista liiketoimintaa.
Alun perin W204:ssä oli varmaan B4:sta vastaavat iskarit. Nyökkäili ajossa jonkin verran mutta oli mukavat ajella kaupungissa, tiellä meni vähän kuin laiva, loivilla liikkeillä. Vaihdoin sitten Bilsteinin B6:iin ja ne on kyllä hyvät maantiellä mutta kovat kaupungissa. Auto muuttui selkeästi kovemmaksi.
Ehkä jos nyt valitsisin niin ottaisin kuitenkin ne B4:set. Vaikka ne onkin löysemmät niin mukavuus painaisi kuitenkin enemmän.
Jos valikoimassa olisi noiden B4:n ja B6:n välimalli niin laittaisin sen.